Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Cyfrowa majówka w Ciepłowodach

Utworzono dnia 24.05.2019

Konkurs: "W naszej gminie chcemy poznać technologie cyfrowe w każdej rodzinie”.

Wszystkie planowane działania: Zuchwałki przy komputerze-wykonywanie zdjęć i filmików, które promują naszą grupę zuchów;": Ozoboty" dla każdego-lekcja robotyki i programowania dla dzieci i dorosłych, Godzina kodowania - warsztaty; Interaktywna rączka - zabawy z tablicą interaktywną podczas różnych lekcji przedmiotowych; "Wiosenne kwiaty w gminie Ciepłowody" - konkurs fotograficzny dla mieszkańców gminy połączony z projektem "Junior i Senior przed komputerem" – wykonane w ramach regulaminu konkursu zdjęcia będą przesyłane do organizatora; Junior z seniorem przed komputerem - zakładanie poczty (seniorzy), zgrywanie, katalogowanie zdjęć, przeglądanie stron www; Cyfrowa majówka – konkurs z kodem QR odbyły się przy współpracy ZSP w Ciepłowodach, Biblioteki Publicznej w Ciepłowodach oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Ciepłowodach przy zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków.

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie gromady zuchowej ,,Zuchwałki”, które  wzięły udział w akcji ,,Cyfrowa majówka” . Zajęcia dla dzieci odbyły się przy użyciu komputera, dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a także mogły nabyć i doskonalić swoje umiejętności w wyszukiwaniu informacji w Internecie.  Dodatkowo Zuchwałki wybrały zdjęcia, z których na koniec zajęć przygotowana została prezentacja multimedialna, pokazująca działalność  gromady od września bieżącego roku, którą obejrzeli na dużym ekranie zaproszeni rodzice. Dzieci nauczyły się, że technologię informacyjną można wykorzystać  na wiele sposobów.

Uczniowie klasy IV zaprosili do szkoły członków swojej rodziny na lekcję informatyki z Ozobotami.  Rodzice i dziadkowie mogli zobaczyć inteligentne roboty do nauki programowania. Dzieci pokazały dorosłym jak uruchomić robota i co zrobić aby wykonywał ich polecenia.  Na początek dostali karty do programowania Ozobota bez komputera. Poznali  podstawowe możliwości Ozobota kodując dla niego drogę i programując go do różnych działań za pomocą kolorowych kodów rysowanych na kartce. Potem układali puzzle, na których były narysowane różne drogi, pętle, skrzyżowania a robot miał dotrzeć do celu. Przyszedł czas na poznanie programów komputerowych a przez to nowych możliwości tego małego robocika. Platforma ozoblockly to wizualny edytor stopniowo wprowadzający w świat programowania. Dzieci i dorośli programowali ruchy robota najpierw na ekranie monitora a następnie uczyli się wczytywać program do ozobota i sprawdzać poprawność wykonania zadania w rzeczywistości.  Dzięki wciągającej zabawie dzieci i dorośli aktywnie uczyli się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie.

W Bibliotece Publicznej dzieci korzystając z Kawiarenki Internetowej pomagały starszym założyć pocztę email i wysyłać wiadomości z załącznikami. Bardzo się przydała ta umiejętność podczas wysyłania zdjęć na gminny konkurs fotograficzny.

GOKiP zaangażowany był w organizację konkursu fotograficznego i konkursu w odczytywanie KODÓW QR Oba konkursy wywołały spore zainteresowanie .Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka , który odbędzie się 01 czerwca 2019r. o godz. 15:30.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i zajęciach w ramach Cyfrowej Majówki!

Cyfrowa majówka

Utworzono dnia 24.05.2019, 10:15

Nasza placówka

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 18

W tym miesiącu: 58

W poprzednim miesiącu: 64

Wszystkich: